Co umieścić na ścianie ?

By | 20:53 1 commentŚciany w domu potrafią być bardzo smutne , jednak potrafią także zachwycać od samego wejścia do domu. 

Możemy na nich umieścić dosłownie wszystko : 

  • tapety 
  • fototapety 
  • obrazy 
  • zdjęcia 
To od Nas zależy co znajdzie się na Naszych ścianach. Warto pomyśleć jak w prosty , łatwy i przyjemny sposób zaaranżować ścianę by czuć się dobrze w danym pomieszczeniu. 

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty , które pomogą Nam w aranżacji wnętrza. Jedną z takich nowości są płyty z betonu , które możemy zakupić m.in na stronie :  https://www.vhct.pl/ . Świetnie prezentują się na ścianach i powodują , że stają się one wyjątkowe i oryginalne. 

Pamiętajmy by odpowiednio dobierać kolory . Te w jasnych kolorach spowodują , że powiększymy nimi przestrzeń . Efekt ten wzmocnimy dobierając do tego jasną podłogę. Pamiętajmy również o złotej zasadzie. Ta barwa która ma być główną powinna zawierać 60 procent powierzchni ścian,  barwa która będzie uzupełnieniem nie powinna przekraczać 30 % , natomiast te elementy które będą barwnymi akcentami powinny zajmować maks 10 %. Dzięki tym prostym zasadom szybko i łatwo urządzimy Nasze wnętrze. 


Ważną kwestią są także lustra , dzięki którym w łatwy sposób możemy powiększyć małe powierzchnie. Fajnie prezentuje się także szafa z drzwiami w formie luster. Nie dość że fajnie wygląda, powiększa przestrzeń a dodatkowo możemy się w przejrzeć w lustrze szykując swoją kreacje :) 


Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej farby kupmy próbkę. Dzięki niej możemy sprawdzić jak dany kolor faktycznie się prezentuje u Nas w domu. Często tak jest  , że w sklepie pod wpływem emocji oraz złego uświetnienia kolor prezentuje się zupełnie inaczej niż u Nas w domu. 


Warto też zasięgnąć rady projektanta , który fachowym okiem doradzi Nam co tak naprawdę się u Nas sprawdzi , a co nie koniecznie będzie dla nas dobre. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. betonowe płyty to nie dla mnie, bo mam dom drewniany ;) ale opcja z lustrami wygląda ciekawie. zwykle są one tylko w łazience, ewentualnie w korytarzu przy drzwiach wejściowych. a faktycznie mogłyby rozświetlić i optycznie powiększyć przestrzeń :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)