Oczyszczalnia ścieków.

By | 19:38 Leave a CommentPrzydomowa oczyszczalnie ścieków staje się coraz bardziej popularna i jest alternatywą dla szamb. Podstawowa różnica między nimi to przede wszystkim koszty eksploatacji. 

Budowa oczyszczalni to zdecydowanie większy koszt jednak jeżeli rozpatrzymy kwestię braku wywozu nieczystości , co wiąże się z tym , że nie musimy płacić firmie za przyjazd i wywóz zbiornika to różnica staje się niewątpliwa. 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna zostać zlokalizowana w taki sposób, aby element odprowadzający ścieki oczyszczone do wód powierzchniowych lub do ziemi był minimum 1000 m od kąpielisk oraz plaż publicznych.

Warto wiedzieć, że budowa konstrukcji jest zabroniona w przypadku, gdy znajdujemy się na terenach już objętych siecią kanalizacyjną. Wyjątkiem od przymusu przyłączenia się istniejącego systemu jest fakt, że oczyszczalnia została postawiona przed momentem powstania sieci.

Jeżeli zdecydujemy się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków na samym początku drogi prowadzącej do wybudowania domu, najprościej jest wpisać oczyszczalnię do projektu budowlanego jako rozwiązanie gospodarki ściekowej.

Przeciętnie okres eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków typu drenażowego waha się w granicach 20 do 30 lat. Żywotność samego osadnika gnilnego wynosi około 100 lat.

Jak często trzeba opróżniać przydomowa oczyszczalnie ścieków?

Po roku eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków należy wezwać wóz asenizacyjny i opróżnić osadnik z nagromadzonego osadu. Najlepszym, zalecanym terminem jest okres zimowy. Właściwie dobrane osadniki mogą być opróżniane maksimum co dwa lata, zaleca się jednak opróżnianie osadnika co rok.

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przy różnych wariantach przydomowej oczyszczalni ścieków cena z montażem prezentuje się następująco: oczyszczalnia drenażowa – od 7 000 do 10 000 zł;  oczyszczalnia biologiczna – od 7 000 do 12 000 zł; oczyszczalnia roślinna – powyżej 15 000 zł.

Czy warto zainwestować w budowę takiej oczyszczalni ?

Zdecydowanie jest to inwestycja , która jest warta swoich pieniędzy. Będziemy na pewno zadowoleni a poniesione koszty na jej budowę szybko się zwrócą. 

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)