Tworzywa sztuczne.

By | 20:46 6 commentsTworzywa sztuczne
 – materiały składające się z polimerów syntetycznych (wytworzonych sztucznie przez człowieka i niewystępujących w naturze) lub zmodyfikowanych polimerów naturalnych oraz dodatków modyfikujących takich jak np. napełniacze proszkowe lub włókniste, stabilizatory termiczne, stabilizatory promieniowania UV, uniepalniacze, środki antystatyczne, środki spieniające, barwniki itp. Termin „tworzywa sztuczne” funkcjonuje obok często stosowanych określeń potocznych, np. plastik. Najściślejszym terminem obejmującym wszystkie materiały zawierające jako główny składnik polimer, bez rozróżniania, czy jest on pochodzenia sztucznego czy naturalnego, jest określenie „tworzywa polimerowe”. - źródło Wikipedia.


Jak możemy podzielić tworzywa sztuczne :

 • ze względu na to jakie będą mieć zastosowanie
 • ze względu na właściwości fizykochemiczne
 • ze względu na podstawowe pochodzenie składników
 • ze względu na właściwości przetwórcze 

Zastosowanie tworzyw sztucznych :

Bardzo dużą zaletą tworzyw sztucznych jest to , że ich zastosowanie jest wszechstronne.  Ich wykorzystanie jest nieograniczone. Możemy je wykorzystać zarówno w sporcie , transporcie , budownictwie czy też przy produkcji opakowań. Wielką zaletą produktów z takich tworzyw jest to , że są one bardzo lekkie dzięki czemu zyskują już na samym starcie. Ponadto takie produkty są odporne na korozję. Jeżeli chodzi o kształt to tutaj ogranicza Nas wyobraźnia , gdyż możemy im nadać najbardziej pożądany kształt. 

W Polsce początek przetwórstwa tworzyw sztucznych nastąpił w latach 20. XX w. W 1931 rozpoczęto produkcję folii na opakowania .

Dystrybutor tworzyw sztucznych Mediplex obsługuje firmy w zakresie dystrybucji i dostarczania korzystnych cenowo rozwiązań z poliwęglanu, polietylenu i innych materiałów, które nie są pochodzenia naturalnego. 


Na koniec taka ciekawostka :

Styropianowa tacka rozkłada się 500 lat. Jeśli kupujesz obiad na wynos,
weź ze sobą opakowanie wielorazowego użytku.


Nowszy post Starszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam że rozkłada się aż tyle lat szok

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry post. Przydatność plastiku to nasze szczęście w nieszczęściu, bo z punktu widzenia ekologów, plastik jest be.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto o tym mówić. Patrząc na to co ludzie robią ze śmieciami to na prawdę nie mają o niczym pojęcia

  OdpowiedzUsuń
 4. Warte przeczytania, polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)