Wielka księga zagadek, rymowanek i wyliczanek.

By | 20:42 9 comments
W naszym domu jest mnóstwo książek i bardzo lubimy je czytać. Jednak jeżeli chodzi o książki te dla dzieci to czasami fajnie sobie zrobić odskocznię od typowych książek. Tym razem na naszej drodze stanęła Wielka Księga.  Czytając tę książkę na pewno nie będziecie się nudzić, a jeżeli nie jesteście już dzieckiem to gwarantuje Wam , że powrócą wspomnienia z dzieciństwa.


W tej jakże ciekawej Księdze znajdziemy pięć tematycznych zagadnień : zabawa, rośliny i zwierzęta , postacie , w domu oraz alfabet.  Mnóstwo świetnych rymowanek , które łatwo wpadają w ucho i które możemy potem wykorzystać podczas zabawy z dzieckiem. 


W książeczce znajdziemy też zagadki różnego rodzaju, dzięki którym możemy zorganizować fajną zabawę w zgadnij kto to ? lub co to ? jeżeli mielibyśmy wątpliwości czego dotyczy dana zagadka to pod każdą są odpowiedzi :) Dla dzieciaków , które uczą się literek lub też już znają fajną frajdą będzie rozdział w którym znajdziemy zagadki na temat literek. Kolorowe ilustracje Katarzyny Urbaniak to wielki atut książki - już samo ich oglądanie może rozbawić dzieci, zachęcić do zgadywania, a nawet wymyślania własnych zagadek.


Książeczka jest po prostu świetna na pewno każdy przy niej będzie się świetnie bawił i przekona się że czasami trzeba się nagłówkować by odgadnąć czego dana zagadka dotyczy. Serdecznie polecam. 


Jeżeli szukacie innej ciekawej książki to polecam  
gdzie znajdziecie na pewno coś dla siebie. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

9 komentarzy:

 1. Takie książeczki sa zawsze ekstra

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekstra! Też kupowałam ksiażkę z rymowankami, mojemu synkowi bardzo się podobają

  OdpowiedzUsuń
 3. Rymowanki są zawsze super! Dzieci muszą je poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytanie takich książek to świetna zabawa z dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł na książkę :) zagadki i rymowanki jak najbardziej przypadaj dla mnie do gustu :) mogą fanie rozwinąć kreatywne myślenie dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne wydanie, zagadki, rymowanki i wyliczanki w jednym. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka. Za dzieciaka pamiętam jak mówiło się takie rymowanki

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupiłam podobną dla synka. Fajne są takie ksiażeczki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)