Basia - mała , mądra dziewczynka godna poznania.

By | 20:38 2 comments

Kto z Was zna Basię ten wie , że to mądra , zabawna i godna poznania dziewczynka u której zawsze cos się dzieje. Jeżeli jednak nie znacie jej przygód to pora to szybko zmienić . Dziś przychodzę do Was z propozycja , aż 3 książek w której główną rolę odgrywa Basia. 


Basia i przyjaciele. Dżesika HarperKids

Dżesika i jej mama często się przeprowadzają. Kiedy dziewczynka trafia do nowego przedszkola, ma nadzieję, że zdobędzie wielu przyjaciół. Jednak nie wszystkim dzieciom w grupie podoba się sposób bycia Dżesiki i jej nieograniczona wyobraźnia. „Basia i przyjaciele” to przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach w rówieśnikami i rodziną.


Super historia o tym , że nie zawsze w życiu na początku jest tak wesoło jak byś my chcieli. Przedstawiona przygoda pokazuje , że dzieci na początku miewają dystans do nowo przybyłej osoby. Świetnie zilustrowana książka z fajnym tekstem oraz morałem to koniecznie obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka , które idzie jako to nowe do przedszkola. 


Basia i szkoła HarperKids

Basia chciałaby chodzić do szkoły i nauczyć się pisać. Janek uważa jednak, że siostra jest na to jeszcze za mała. Z kolei kuzyn Antek tak bardzo nie lubi siedzenia w szkolnej ławce, że postanawia uciec. Przekonajcie się, co z tego wyniknie… Kolejny tom przygód rezolutnej pięciolatki Basi – ulubionej bohaterki przedszkolaków!


Jedni szkołę kochają inny nie koniecznie. Jedni chcieli by do niej już iść a inni wręcz przeciwnie. Basia mimo , iż jest jeszcze mała nie może się doczekać by udać się jako uczennica do szkoły. Jednak jej brat jest innego zdania i postanawia wybić Basi ten pomysł z głowy. Zabawna historia ze szkołą w tle to kolejna seria którą warto poznać. 


Basia. Wielka księga przyjaźni.


Basia przyjaźni się z Anielką i Titim. Dla Janka najlepszym kumplem i wzorem do naśladowania jest kuzyn Antek. Zuzia lubi mieć zawsze rację i z tego powodu czasem sprzecza się z innymi. Marcel natomiast uwielbia zwierzęta, opiekuje się nimi i traktuje je jak przyjaciół. Przedszkolaki czasem się lubią, a czasem czubią. Nigdy jednak nie tracą dobrego humoru, gdy otaczają ich przyjaciele – tacy na dobre i na złe!

Wielka księga przyjaźni to nie tylko fascynująca czytelnicza przygoda, lecz także zaproszenie do rozmowy z dzieckiem o relacjach z innymi – w rodzinie, grupie rówieśniczej, społeczności...

Warto mieć przyjaciół, kolegów i znajomych. Bo prawdziwy przyjaciel to skarb!Przyjaźnie na lata rodzą się właśnie w czasach przedszkola kiedy to dzieciaki są bezpośrednie w relacjach z rówieśnikami. Czy brat z siostrą zawsze się kochają a może cały czas są między nimi kłótnie ? Czy można znaleźć w przedszkolu przyjaciela na całe życie ? Na te jak i inne pytania poznacie odpowiedzieć czytają tę część przygód Basi. 


Każda z tych książek przedstawia inną historie Basi . Jednak każda jest warta poznania. Każda z nich niesie za sobą przesłanie i pokazuje , że warto być dobrym dla drugiego człowieka. Polecam Wam serdecznie każdą serię w której główną rolę gra Basia. 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


W dostarczaniu wyłącznie innowacyjnych systemów oddymiania czy też elementów doświetlania budynków pomogą Nam specjalistyczne firmy , które doskonale wiedzą jakie standardy muszą być spełnione. Producent świetlików dachowych i wyłazów dostarczy niedawodne klapy dymowe i świetliki - owdtech.pl/swietliki-dachowe-naswietla
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)