Archimedes. Gry do plecaka

By | 22:10 4 comments

Archimedes. Gry do plecaka

Elementy gry:
55 kart matematyków 
5 dużych żetonów symboli matematycznych
25 żetonów punktów (po 5 z wartościami od 1 do 5)

Liczba graczy: 2-5 
Wiek: 7+


Dodawaj, odejmuj, mnóż i dziel, i poznaj największych mistrzów królowej nauk – matematyki!

Gra w małym poręcznym pudełku , które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jeżeli lubicie gry w których Wasze dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale uczą się czegoś nowego lub też ćwiczą zdobytą już wiedzę to ta gra jest właśnie dla nich. Dzięki tej prostej grze każde dziecko matematykę będzie mieć w jednym palcu. W każdej rozrywce tworzymy równania matematyczne starając się by jak najszybciej karty zniknęły z Naszych rąk . Dodawanie , odejmowanie , mnożenie i dzielenie to te umiejętności szlifujemy w tej grze. Każda z rozrywek trwa 5 rund. Naszym celem jest pozbycie się wszystkich kart , jeżeli na zakończenie rundy pozostały Nam jakieś karty otrzymujemy punkty karne. Wygrywa ta osoba, która po skończonych 5 rundach ma najmniej kart w swoim posiadaniu.


Na kartach w grze pojawiają się najwięksi matematycy w dziejach: Katherine Johnson, Zoltán Pál Dienes, Alan Turing, Malba Tahan, Emmy Noether, Sofja Kowalewska, Émilie Du Châtelet, Bhaskaraćarja, Muhammad Ibn Musa Al-Chuwarizmi, Hypatia z Aleksandrii i Archimedes oraz dwóch najsłynniejszych polskich uczonych: Stefan Banach, pionier analizy funkcjonalnej, który udowodnił twierdzenie o paradoksalnym rozkładzie kuli mówiące o tym, że trójwymiarową kulę można rozłożyć na fragmenty, a następnie złożyć z nich dwie kule o tych samych promieniach co promień kuli wyjściowej oraz Wacław Sierpiński, którego ogromny dorobek naukowy obejmował bardzo szeroki wachlarz zagadnień. Podczas wojny polsko-bolszewickiej brał udział w łamaniu radzieckich szyfrów. Był pionierem prac nad zbiorami samopodobnymi, takimi jak trójkąt Sierpińskiego i dywan Sierpińskiego. Obiekty te nazwano później fraktalami. Był jednym z założycieli pierwszego na świecie specjalistycznego czasopisma matematycznego poświęconego teorii mnogości i jej zastosowaniom oraz logice matematycznej. 

Dzięki czemu nie dość , że w grze ćwiczymy liczenie to też możemy dokształcić się z wiedzy o poszczególnych naukowcach i ich znaczeniu w rozwoju nauki. 

Gra jest naprawdę świetna i wciągająca i jak nic polecana dla tych szkolnych dzieci , które są na etapie ćwiczeń w liczeniu . Po kilkunastu rudach dzieci liczą szybciej niż kalkulator. Serdecznie polecam. 

Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

  1. Fajna gra do zabrania ze sobą w podróż :)

    OdpowiedzUsuń
  2. a znacie podobne gry, takie proste, tylko że do nauki języka? syn ma korepetycje online z angielskiego, ale chciałabym by nie tylko rozwiązywał zadania na komputerze, ale też by miał jakąs edukacyjną grę/zabawkę do nauki. jakieś propozycje?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)