Za duży na bajki.

By | 20:22 1 comment

 

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze!

 


Za duży na bajki  - to poniekąd typowa historia nie jednego dzieciaka. Waldek tytułowa postać tej książki to chłopiec, który jak większość współczesnych dzieci kocha komputery a szczególnie gry komputerowe. Pewnego dnia jego mama udaje się do szpitala na badania. Chłopiec w tym czasie ma pozostać pod opieką swojej cioci. Niestety jest to ciocia z cyklu tych nielubianych. Jednak chłopak ma nadzieję , że czas spędzony z ciotką szybko minie. Wszystko się jednak zmienia diametralnie kiedy to okazuje się , iż jego mama jest poważnie chora. Jego życie wywraca się do góry nogami. Nagle musi się zmienić i z dnia na dzień zmierzyć się z problemami , które dotyczą dorosłych .  Chociaż wydaje się , że jego dzieciństwo przeminie to mimo wszystko nie traci dziecięcej radości.


Ta książka to idealna propozycja dla każdego dziecka jak i dorosłego. Pokazuje ona jak na dłoni jakie życie jest kruche i jak wszystko w nim może się zmienić w ciągu jednej chwili. Super sprawą jest prosty dziecięcy dialog prowadzony między Waldkiem a jego ciocią. Książka zmusza do refleksji i pokazuje , że posiadanie przyjaciół w trudnych chwilach jest na wagę złota. 

To idealna propozycja do poczytania razem z dzieckiem. Nie dość , że nauczymy się empatii to również poznamy ciekawą historie , która nie jednokrotnie dzieje się obok Nas. Czytając możemy porozmawiać z Naszym dzieckiem na temat trudnych emocji , które możemy napotkać w życiu. Dla mnie to bardzo mądra książka , którą powinno przeczytać każde dziecko. Może właśnie dzięki tej lekturze Nasze dzieci otworzą oczy na niektóre rzeczy , które dzieją się w ich życiu. 

W kinach właśnie pojawił się film na podstawie tej książki i bardzo chętnie się na niego wybiorę i porównam go z książką . Jak najbardziej polecam przeczytanie tej książki. 


Jeżeli szukacie innej ciekawej książki to polecam  
gdzie znajdziecie na pewno coś dla siebie. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)