Za duży na bajki.

By | 20:22 2 comments

 

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze!

 


Za duży na bajki  - to poniekąd typowa historia nie jednego dzieciaka. Waldek tytułowa postać tej książki to chłopiec, który jak większość współczesnych dzieci kocha komputery a szczególnie gry komputerowe. Pewnego dnia jego mama udaje się do szpitala na badania. Chłopiec w tym czasie ma pozostać pod opieką swojej cioci. Niestety jest to ciocia z cyklu tych nielubianych. Jednak chłopak ma nadzieję , że czas spędzony z ciotką szybko minie. Wszystko się jednak zmienia diametralnie kiedy to okazuje się , iż jego mama jest poważnie chora. Jego życie wywraca się do góry nogami. Nagle musi się zmienić i z dnia na dzień zmierzyć się z problemami , które dotyczą dorosłych .  Chociaż wydaje się , że jego dzieciństwo przeminie to mimo wszystko nie traci dziecięcej radości.


Ta książka to idealna propozycja dla każdego dziecka jak i dorosłego. Pokazuje ona jak na dłoni jakie życie jest kruche i jak wszystko w nim może się zmienić w ciągu jednej chwili. Super sprawą jest prosty dziecięcy dialog prowadzony między Waldkiem a jego ciocią. Książka zmusza do refleksji i pokazuje , że posiadanie przyjaciół w trudnych chwilach jest na wagę złota. 

To idealna propozycja do poczytania razem z dzieckiem. Nie dość , że nauczymy się empatii to również poznamy ciekawą historie , która nie jednokrotnie dzieje się obok Nas. Czytając możemy porozmawiać z Naszym dzieckiem na temat trudnych emocji , które możemy napotkać w życiu. Dla mnie to bardzo mądra książka , którą powinno przeczytać każde dziecko. Może właśnie dzięki tej lekturze Nasze dzieci otworzą oczy na niektóre rzeczy , które dzieją się w ich życiu. 

W kinach właśnie pojawił się film na podstawie tej książki i bardzo chętnie się na niego wybiorę i porównam go z książką . Jak najbardziej polecam przeczytanie tej książki. 


Jeżeli szukacie innej ciekawej książki to polecam  
gdzie znajdziecie na pewno coś dla siebie. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie tą książką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hey,
    I really appreciate reading the post here and also it’s great that the people here are giving their opinion which is really useful for me to decide whether it is good or not. Thank you so much for this detailed info you shared. For a newbie like me , it’s totally helpful for me. I’ll surely follow everything here. Do visit Original True Glory Hair for all your hair needs
    Thank you once again!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)