Dwie książki edukacyjne dla dzieci , które warto mieć.

By | 19:36 4 comments

Akademia Mądrego Dziecka to seria cudownym książeczek edukacyjnych dla dzieci.

W tej serii tym razem ukazało się :

 • Akademia mądrego dziecka. Tu jest nasz dom

 • Możemy uratować naszą Ziemię. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedziećLudzie żyją na wiele różnych sposobów w zależności od tego, gdzie jest ich dom. Dzięki 20 dzieciom z tej książki poznasz niektóre z nich. Zobacz, jak żyją dzieci na pustkowiach pustyni, sawanny i stepu; w skalnych domach i pływających wioskach; w lasach deszczowych i wysokich górach; w dużych miastach i na maleńkich wyspach. 

Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Tu jest nasz dom” opowiadają o swoich domach, szkołach i rodzinach; zdradzają, jak spędzają czas wolny, w co wierzą, co jedzą i jak się ubierają; prezentują swoje zwierzęta, okolice i ulubione zabawy. Książka uświadamia, że niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli.


Bardzo ciekawa książeczka z pięknymi ilustracjami , które mogą oglądać nawet już małe dzieci. 
Okładka jest twarda dzięki czemu na pewno długo nie pozostanie zniszczona. W książce w ciekawy sposób znajdziemy opis życia dzieci wraz z bardzo ciekawymi ciekawostkami. 


Opisane dzieci znajdują się w innych częściach świata , dzięki czemu naprawdę możemy poznać różne ciekawostki. Czytanie książki porusza wiele pytań , więc naprawdę możemy fajnie spędzić czas z dzieckiem jednocześnie sprawiając , że dziecko przyswaja dużą wiedzę. 


Na końcu książki znajdziemy indeks , dzięki czemu w łatwy sposób możemy wrócić do zagadnienia , które dziecku przypadło najbardziej do gustu. 


Czytanie tej książki rozwija zmysły : spostrzegawczości , koncentracji oraz uwagi a dodatkowo sprawia , że w pożyteczny sposób spędzamy czas. Możemy uratować Naszą Ziemię .Poznaj dzieci – takie jak ty – które walczą ze zmianami klimatycznymi. Zobacz, jak działają i przekonaj się, że przyszłość naszej planety zależy także od ciebie. 

W tej bogato ilustrowanej książce znajdziesz 12 prawdziwych historii dzieci, które zbierają śmieci, sadzą drzewa, oszczędzają wodę , sadzą rośliny dla owadów, walczą ze smogiem, plastikiem i wyrzucaniem jedzenia oraz edukują innych, bo zależy im na naszej planecie. Młodzi czytelnicy znajdą tu wiele porad, które zainspirują ich do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i swoim środowisku „Czytając o kryzysie klimatycznym, możesz poczuć niepokój i bezradność. Ale masz prawo walczyć o swoją przyszłość i masz moc, żeby coś z tym zrobić. Wystarczy jedna osoba, żeby zacząć. Zobacz, jak zrobiły to dzieci opisane w tej książce”. Anna Taylor, założycielka Brytyjskiej Sieci Klimatycznej.


Książka ta porusza bardzo ważny temat aktualnych czasów , czyli dbanie o planetę oraz zagrożeniach ekologicznych. 


W książce poznajemy 12 całkiem różnych historii 12 różnych dzieci.  W książce znajdziemy wiele ciekawych porad . Dowiemy się m.in. ,  że metoda małych kroków potrafi zdziałać cudów.  Dzięki tej lekturze dowiemy się , ze sytuacja jest naprawdę drastyczna. To my możemy dzięki podjętym odpowiednio krokom zdecydować jak będzie wyglądać Nasza planeta. Książkę wyróżniają przepiękne ilustrację robią naprawdę mega wrażenie. Dodatkowo fajny tekst i mega porady. Polecam. 
Za książki dziękuje HarperKids. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiarygodne dane na dowolny temat to bardzo ważna sprawa. Jeżeli i Ty szukasz właściwych informacji na wybrany temat , które pomogą w podjęciu odpowiednich decyzji biznesowych to skorzystaj z porady doświadczonych ludzi : https://norstat.pl/blog/news/badanie-cati
Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie warto sięgać po książeczki edukacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. powiem że czuje się zachęcona by kupić je mojej siostrzenicy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ksiązki edukacyjne to połączenie zabawy wraz z nauką-super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca książka i jednocześnie ładnie ilustrowana. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)