Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi.

By | 20:06 5 comments                 

Jeżeli jesteście rodzicem dziecka , które właśnie wkracza w fazę poznawania świata lub też po prostu sami jesteście ciekawscy to na pewno nie jeden raz słyszeliście pytanie : "A dlaczego .. ?".  Jednak czy na pewno zawsze potrafiliście odpowiedzieć na to pytanie ?

Książka Doroty Sumińskiej - "Czy ryby piją wodę ? " to książka , którą powinien przeczytać każdy ciekawy świata . Co ciekawego znajdziemy w tej lekturze ? 

                            

Przede wszystkim przepiękne kolorowe , czasami zabawne obrazki. No na prawdę przykuwają one wzrok czytelnika i powodują , że chce się poznać kolejny obrazek. Twarda oprawa książki sprawia, że jest ona nie do zdarcia i pięknie się prezentuje. 

Co do samej treści no cóż tu dużo mówić - rewelacja. Znajdziemy w niej odpowiedzi na mnóstwo pytań , których na pewno odpowiedzi będziemy mega ciekawi. 

Czy wolno całować psy ? Dlaczego kot nie umie mówić ? Jak owady widzą świat ? Czy bakteria myśli ? Czy szczepionka zabija wirusy ? Dlaczego psy zjadają kocie kupy ? to tylko nieliczne pytania , które znajdziemy w tej książce. 

Dzięki odpowiedziom na te i inne pytania możemy poszerzyć swoją wiedzę oraz dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawostek. Sposób w jaki została napisana książka sprawia , że każda kolejna kartka wciąga na maksa i chce się czytać ją dalej i dalej , aż do ostatniej strony. Dodatkowo autorka serwuje Nam mnóstwo humoru co dodatkowo czyni tę książkę wyjątkową. 


Na końcu znajdziemy indeks tematów , dzięki czemu w łatwy i szybki sposób znajdziemy interesujące Nas hasło i zagadnienie. 

Jeżeli jesteście ciekawi świata lub chcecie sprawdzić swojemu dziecku fajną książkę dzięki, której dużo się nauczy to jak najbardziej polecam a inne ciekawe książki  nowości znajdziecie w księgarni . 

                            Za możliwość przeczytania książki dziękuje Tania Książka.  
Nowszy post Starszy post Strona główna

5 komentarzy:

 1. Ciekawa książka. Synek lubi rybki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie postawione pytania. :) Sama z chęcią poznałabym tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie ciekawostki bardzo interesują mojego siostrzeńca, więc na pewno będzie zadowolony z tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być ciekawa, na niektóre pytania ciężko odpowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)