Ubongo Lines super zabawa dla całej rodizny.

By | 19:55 2 comments

Ubongo LinesLiczba graczy: 1-4 
Wiek: 8+ 
Czas gry: 25 minut


Elementy gry:
- 162 karty (z 324 różnymi zadaniami)
- 32 klocki (po 8 na gracza)
- 1 klepsydra
- 1 woreczek
- 1 tor rund
- 58 klejnotów (10 czerwonych rubinów, 19 niebieskich szafirów, 19 żółtych bursztynów, 10 zielonych szmaragdów)Ubongo” - gra sygnowana nazwiskiem genialnego informatyka, Grzegorza Rejchtmana - to jedna z popularniejszych gier świata. Swój spektakularny sukces zawdzięcza prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek.


Maksymalna liczba graczy wynosi 4 osoby. Każda z nich na początku wybiera sobie kolor klocka i otrzymuje ich aż osiem. Następnie wybieramy poziom trudności z jakim chcemy się zmierzyć. Poziomy trudności to dany kolor najłatwiejszy jest zielony później żółte , pomarańczowe i najtrudniejsze to czerwone. Losujemy 9 kart ze stosu z wybranym kolorem. Kryształy to nagroda dla zwycięscy rundy i układamy je na kartoniku. Resztę wrzucamy do woreczka i je mogą losować wszyscy zawodnicy , a każdy kryształ w innym kolorze to inna liczba punktów. 


Przystępujemy do emocjonującej gry. Na środku stołu ląduje kartka z układanką. Gracze patrząc na nią odwzorowują ją korzystając z klocków i zwracają uwagę na liczbę umieszczoną na klocku. Kto jako pierwszy ułoży wzór woła UBONGO i odwraca klepsydrę , która skrupulatnie mierzy czas. Pozostałym graczom zostaje minuta. Po tym czasie runda się kończy i każdy dostaje swoje punkty. Jedna partia to dziewięć rund a wygrywa ta osoba , która ma najwięcej punktów. 


Jeżeli wydaje Wam się , że to prosta i nudna gra to jesteście w błędzie. W tej grze liczy się logiczne myślenie, kreatywność i totalne opanowanie. Na początku jest naprawdę trudno ułożyć wskazany wzór. Jest to jedna wielka walka by być pierwszym. To doskonała zabawa dla całej rodziny.


Ta gra zdecydowanie jest dla starszych dzieci tak 8-9 lat młodsze dzieci sobie zwyczajnie z nią nie poradzą.  Jeżeli chcecie się świetnie bawić to zdecydowanie polecam. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)