Super gra na Dzień Dziecka

By | 16:45 3 commentsCzego jak czego, ale gier planszowych w domu nigdy nie jest za wiele. Takie gry to nie tylko super zabawa , ale też super pomysł na "pożyteczne" spędzenie czasu z rodziną. Podczas grania w takie gry Nasze dzieci uczą się przez zabawę, a my dorośli mamy okazję by dobrze spożytkować czas spędzony z dziećmi, którego niestety ostatnio tak wszystkim brakuje.


 Dziś przeanalizujemy grę :

Basia w zoo. Gra planszowa


Jest to gra na podstawie znanych książek o zabawnej Basi. W grze udział wziąć może od 1 do 4 graczy. Czas gry to średnio 20 minut . Będzie ona odpowiednia dla dzieci 4+.

Małe poręczne pudełko skrywa w sobie 8 żetonów postaci , 36 kafelków ze zwierzętami oraz instrukcje obsługi.

                                 

Gra posiada różne poziomy trudności , więc będzie odpowiednia zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. 

                

Basia wraz ze swoją rodziną wybrała się do zoo. Tam jak wiadomo spotkali na swojej drodze wiele pięknych zwierząt i każde z nich sfotografowali. Dzięki temu teraz zoo mają u siebie w domu, a Wy wcielacie się w wybraną przez siebie postać i ruszacie na wspaniałą przygodę. Gracze kolejno odkrywają zakryte kafelki na stole. Należy jednak uważać by nie zebrać zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze, lub też dwóch takich samych kafelków. Kiedy kończy się możliwość dobierania kafelków kończy się też gra. Gracze liczą liczbę zdobytych przez siebie punktów. Wygrywa osoba , która ma ich najwięcej. 


Zdrowa rywalizacja, nauka nazwy zwierząt a także nauka cierpliwości i zdrowej rywalizacji to właśnie te cechy świadczą o tym , że ta gra jest na prawdę świetna. Dzięki temu , że pudełko jak i zawartość są nie dużych rozmiarów możemy ją wszędzie ze sobą zabrać. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Technologia idzie do przodu i firmy starają się by zaspokoić coraz to większe zapotrzebowanie klienta. Jedną z rzeczy , które na pewno ułatwią nie jednej osobie życie jest domofon z  kamerą. Dzięki niemu będziemy od razu widzieli kto chce Nas odwiedzić.  
 https://5tech.pl/ tu  znajdziesz sprzęt jakiego szukasz. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

  1. Chętnie zagram w tę grę z moimi siostrzeńcami podczas letnich pikników na łące.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł na spędzanie czasu z rodziną. Fajne są takie właśnie gry, które nie tylko nie tylko cieszą dzieci, ale także bawią dorosłych :D

    OdpowiedzUsuń
  3. teraz jest szał na pojazdy akumulatorowe dla dzieci i drony, ale moim zdaniem klasyczne gry zawsze mają i będą mieć się dobrze, bo są niezastąpione :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)