Lilka i Pestka taka przyjaźń to wielki dar.

By | 11:40 13 comments


Lilka i Pestka ratują świat, 
Lilka i Pestka wydają gazetęPakiet dwóch książeczek z przygodami Lilki i Pestki . Te nierozłączne przyjaciółki mają zawsze fajne marzenia i super pomysły , które udaje im się zrealizować.  Te dwie książeczki będą idealną propozycją dla dzieci w wieku 7 - 13 lat. 
Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę

Niskotłuszczowy ser Belldeloon w małych porcjach - to właśnie on zamarzył się nierozłącznym przyjaciółkom .  Jednak w drodze po marzenia pojawił się jeden problem, bo jak na niego zarobić 10 dolarów, kiedy jest się uczennicą szkoły podstawowej ? Dla tych dwóch dziewczynek nie ma rzeczy nie możliwych . Lilka i Pestka kombinują na różne sposoby jak zarobić te pieniądze , aż wpadają na pomysł - wydania gazety. Mimo, iż te dwie postacie różni prawie wszystko to łączy je jedna ważna cecha wielka przyjaźń. To dzięki niej są w stanie przetrwać bardzo wiele  . Te zabawne perypetie zawarte w tej książce wciągają, rozbawiają , a także udowadniają , że czytanie to super zabawa.,,Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę" to: 

 • pełna humoru, wciągająca powieść dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat; 
 • prosty, potoczny język, który nie sprawi trudności małym czytelnikom; 
 • sympatyczne bohaterki, z którymi łatwo się utożsamiać; 
 • ciepła opowieść o sile przyjaźni, codziennych troskach, ale i zabawnych przygodach.

 


Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat


Globalne ocieplenie jak z nim walczyć ? To właśnie taki temat zadania otrzymują uczniowie z klasy pani Wesołej na wieczór nauk przyrodniczych. Jakie będą mieć pomysły ? Na pewno każde dziecko wymyśli co innego. Pojawią się pomysły na robota pożerającego odpadki a nawet pomysł by wstrzymywać oddech. Jednak co takiego ciekawego wymyśli Lilka i Pestka ? Prosty język ,zabawne i uczące przygody nierozłącznych przyjaciółek , a do tego piękne i przykuwające wzrok ilustracje. Książka jest tak ciekawie napisana , że nie sposób oderwać od niej wzrok.


,,Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat" to:

 • pełna humoru i zabawnych zwrotów akcji powieść dla dzieci w wieku szkolnym;
 • potoczny, zrozumiały dla dzieci język;
 • sympatyczne bohaterki, których nie sposób nie polubić; 
 • ciepła opowieść o przyjaźni, szkole i kłopotach.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coraz częściej możemy spotkać się z tak zwanymi inteligentnymi domami . Na pewno takie domy mają w sobie dużo udogodnień , które ułatwią Nam życie. Jednym z elementów takiego domu może być skrzynka na listy z wideodomofonem. Profesjonalny wideodomofon ze skrzynką na listy łączy cechy nowoczesnego systemu kontroli dostępu z estetycznie wykonaną skrzynką przelotową.
Nowszy post Starszy post Strona główna

13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka dla tego młodego czytelnika, a temat bardzo ważny. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie przedstawione książeczki, czuje się zachęcona, żeby spróbować je czytać z synem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie propozycje. Właśnie chcę coś dokupić do prezentu świątecznego dla bratanicy i myślę, że będzie zadowolona z takich książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem to nie dla nas. Myślę, że mój syn raczej by tego nie chciał czytać, a moja córka jest jeszcze za mała.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie mogłam się zdecydować, czy to książka dla nas, dzieciaki są jeszcze trochę za małe, ale sama lubię takie historie i chętnie je czytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy sposób na recenzję. Takie punkty czyta się szybko, wszystko jest przejrzyście :). "Lille i Pestkę" czyta kuzynka, ja nie znam tych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką chęcią sięgnę po tą książkę, dla nas będzie ona akurat na ten moment, bardzo pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to może być ciekawa lektura dla moich córek. Z chęcią jednej sprezentuję jedną z proponowanych Nierozłączek i dzięki temu będziemy mieli je wszystkie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie spotkałam się jeszcze z tymi ksiażeczkami. Jednak myślę że mojej córce by sie one spodobały, bo mnie zainteresowały bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam córki, ale zgodzę się z moimi poprzedniczkami, książeczki idealne dla małych dziewczynek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Naprawdę fajna propozycja, szczególnie na te czasy, kiedy wszyscy siedzimy w domach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardziej do mojego gustu przypadła książka ,,Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat", jednak tamta druga też jest ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)