Książka - spójrz na świat w inny sposób niż promują go media.

By | 09:49 21 comments

Seria książek z gatunku urban fantasy “Wuj krasnolud” opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, jej wuja oraz kolegi z klasy. Wspólnie pomagają słabszym i potrzebującym, zmagają się z wieloma nietypowymi zadaniami, odwiedzają fantastyczne miejsca zamieszkiwane przez mówiące ludzkim głosem flamingi, syreny i nimfy wodne, enty, krasnoludy oraz poznają jak szkodliwymi są hejt oraz mowa nienawiści.“Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”

Ta książka jest drugą z propozycji Kuby Sosnowskiego. Kto zapragnął, że zawładnie światem i stanie się jego częścią ? Czy Karol, Emka i Hubert pozwolą na zawładnięcie światem ? Jedno jest pewne odbędzie się cudowna pełna niespodzianek i niespodziewanych zwrotów akcji podróż. Ach cóż to będzie za przygoda ile w czasie jej trwanie się wydarzy. Podczas też podróży spotkają fantastyczne postacie znane Nam z polskich legend. Niestety jest jeden problem czas ... a jak wiadomo ten płynie bardzo , bardzo szybko.

Niech Was nie zwiedzie , że to propozycja dla dzieci. Będzie idealna zarówno dla tych młodszych jak i starszych czytelników. Czyta się ja bardzo szybko i z ciekawością poznaje się kolejne historię zawarte na kolejnych kartkach. Co ważne ta książka ma przekaz i to nie byle jaki. Pokazuje dzieciom , że przyjaźń i szacunek dla drugiej osoby to bardzo ważna rzecz.  Jak odróżnić dobro od zła jak zaakceptować osobę niepełnosprawną to również ważny przekaz tej książki. Dorosły dowie się lub też może utwierdzi się w przekonaniu że dzieciństwo to najcudowniejszy okres w życiu i warto o niego dbać tak by mieć jak najlepsze wspomnienia z tego niezwykłego okresu w  życiu. ech 

 

Książki Kuby Sosnowskiego opowiadają o przyjaźni, pomocy innym i wzajemnej akceptacji; zachowaniu w szkole, ochronie przyrody, odróżnianiu dobra od zła. Dorosły czytelnik znajdzie w nich również bardzo ważny przekaz: „czas dzieciństwa to najpiękniejszy okres w naszym życiu, dlatego warto przeżyć go tak, by zachować jak najwięcej pozytywnych i pięknych wspomnień ”.

Książki zachęcają dzieci do spojrzenia na świat w inny sposób, niż promują go dziś media. Autor wskazuje, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.
Cudna książka jak najbardziej polecam. 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie zawsze Nasze życie się w taki sposób jakbyśmy chcieli i jak sobie to zaplanowaliśmy. W życiu zdarzają się różne sytuacje nie zawsze niestety dobre. Jeżeli poszukujesz profesjonalnej pomocy w sprawie rozwodowej koniecznie odwiedź stronę   https://www.rozwodznia.pl/  znajdziesz tam mocne wsparcie w trudnych sprawach. 

Nowszy post Starszy post Strona główna

21 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis, cieszę się, że trafiłam na twój blog. Jednak mnie to nie przekonuje, nie przepadam za takimi książkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta książka, mówi o ważnych rzeczach więc warto przeczytać ją dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesująca i godna uwagi książka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że taki temat został poruszony. Książka z pewnością będzie interesująca!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka, myślę, że sama chętnie bym ją poczytała. Uważam też, że byłaby super prezentem dla moich dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie książki i z przyjemnością po nie sięgam. Ta również wydaje się bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładnie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale muszę przyznać, że mnie zainteresowała. Chętnie zakupię ją do naszej biblioteczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeżeli już czerpać wzorce to właśnie z książek. Internet nie jest dobrym przykładem

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że ta książka to był by znakomity prezent dla dzieci, chętnie bym zakupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie przepadam za takimi książkami. Jednak grafika na okładce jest przepiękna!

  OdpowiedzUsuń
 12. Rewelacyjna propozycja. Ja moje dzieci zachęcam do wielu różnych sposobów zabaw, nawet takich w które ja się bawiłam.

  OdpowiedzUsuń
 13. uwielbiam takie książki, fantasy to całkowicie mój klimat, sama chętnie bym przeczytała <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety media nie są dobrą inspiracją. Podejrzewam, że już nigdy nie będą bo idzie to w złą stronę

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam Kubę Sosnowskiego. Mamy podobne podejście do aktualnego świata

  OdpowiedzUsuń
 16. Aktualnie media promują w sposób beznadziejny otaczający nas świat

  OdpowiedzUsuń
 17. Obowiązkowa lektura dla każdego dziecka. Fajnie, że znalazła się na Twoim blogu!

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja wolę kierować się rzetelną recenzją czytelników niż promocją mediów. Taką książkę z przekazem chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że nie tylko dla dzieci. Wielu dorosłych powinno ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama bym przeczytała. Muszę przejrzeć oferty księgarni, bardzo się zaciekawiłam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Z chęcią poznałabym jej treść. Wartościowych książek nigdy za wiele. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)