Budujemy mosty - Papua.

By | 20:54 4 comments

Papua

Najnowsza gra autora bestsellerowego „Ubongo”.Elementy gry:
32 dwustronne plansze zadań (128 zwykłych, 128 trudnych, 1024 zadania w łatwiejszym wariancie gry np. z młodszymi graczami)
52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze)
4 pionki
8 żetonów bonusowych
4 żetony wulkanów
Spinner
kostka


Liczba graczy: 2-4 osoby
Wiek: 8+
Czas gry: 25 minutBudujemy mosty dla Pana starosty tak śpiewało się będąc dzieckiem. Teraz możemy te mosty zbudować sami a przy tym zabawa jest murowana. Każdy z graczy otrzymuje swoją planszę do wyboru mamy dwie wersje gry łatwiejszą i trudniejszą.  Na środku kładziemy planszę z punktami do której każdy musi mieć swobodny dostęp. Wybieramy sobie swój pionek i kładziemy go na planszy punktacji. Kładziemy znaczniki premii oraz znaczniki mostów w swoim kolorze. Pobieramy swoją płytkę i w ruch idzie kostka , która wskazuje Nam od którego mostu zaczniemy swoją przygodę. No to raz , dwa , trzy i rozpoczyna się Nasz wyścig. Kiedy uda Nam się połączyć wszystkie wyspy szybko krzyczymy Papua.  W drugim wariancie możemy wylosować na kole , którą wyspę pomijamy. Przy tej grze  nie można się nudzić - zabawa jest gwarantowana. To idealna propozycja dla całej rodziny.  Dzięki temu , że nie ma jednej sztywnej zasady można w nią grać z młodszymi jak i starszymi dziećmi.  W tej grze liczy się to by myśleć i ruszyć głową bo zbudowanie wszystkich czterech mostów może okazać się nie takie proste. Gra pobudza wyobraźnie i bardzo spodobał się całej mojej rodzinie. Polecamy ją jako fajny prezent pod choinkę. 
Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)