Kryształowe dzieci - historia osób uzależnionych od dopalaczy.

By | 20:26 19 comments


Czy istnieje środek, który jest w stanie odebrać ci ciało i duszę?

Tak. Nie musisz po nim jeść i spać, nie czujesz zmęczenia, a jedynie euforię, pobudzenie, błogostan. Dryfujesz na cienkiej granicy usypanej białym pyłem między życiem a śmiercią i nie zdajesz sobie sprawy, że za chwilę pochłonie cię bez reszty, a ty nie będziesz już w stanie powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę.
„Kryształowe dzieci” to powieść o dorastaniu, zranionej duszy, miłości i o tym, od czego staramy się uciec, nieświadomie przybliżając się do niej każdego dnia – o śmierci.


W książce poznajemy historię piątki znajomych : Sedoni, Miriam, Kai, Oskara i Natana. Wstrząsająca , szokująca i zaskakująca historia oparta na faktach autentycznych.  Każda z tych osób ma swoją historię, inne priorytety i  problemy jednak mają wspólną cechę , którą jest uzależnienie. Każdy kolejny dzień to walka z coraz większym uzależnieniem i walką o to by zdobyć dopalacze. Po przeczytaniu książki możemy dowiedzieć się jak łatwo można popaść w uzależnienie , które nie raz niestety prowadzi nawet i do śmierci. Książka mimo , iż zawiera wstrząsające historię , które nie raz prowadzą nawet i do łezki w oku czyta się bardzo szybko i z mega zaciekawieniem. Historię te powinni poznać zarówno rodzice dorastającej młodzieży jak i również sama młodzież. Warto zapoznać się z tą książką , by może móc zapobiec nieszczęściu wśród bliskich osób. 
Uzależnienia niestety są coraz bardziej powszechnym zjawiskiem wśród ludzi. Jednak czy zdajemy sobie sprawę , że tak łatwo wpaść w nałóg ? czy wiemy jak zachowują się osoby , które są pod wpływem dopalaczy ? Warto zapoznać się z tą niełatwą książką jednak napisaną prostym i przyjemnym językiem


Nowszy post Starszy post Strona główna

19 komentarzy:

 1. Bardzo trudny, ale jakże ważny temat. Trzeba poruszać takie problemy, bo zawsze mogą pojawić się w naszym otoczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka bardzo ważna tematycznie, więc na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już gdzieś czytałam o tej Ksiazce i myślę, że naprawdę warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka porusza dość trudny temat ale myślę, że w łatwy sposób jest to opisane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudny, jednak bardzo ważny temat, o którym należy mówić głośno. Jeszcze nie czytałam tej książki, ale chętnie po nią sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety uzależnienia są tak silne że często nie wiemy kiedy przekroczyliśmy cienką granicę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety w ostatnim czasie kiepsko u mnie z czasem, ale mam nadzieję że wkrótce się to zmieni i będę mogło sięgnąć po wartościową książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie książki niektórzy powinni wziąć w rękę, przeczytać na poważnie - i rodzice i młodzież. Bo temat bardzo trudny i niestety modny..

  OdpowiedzUsuń
 9. Temat bardzo ważny i moim zdaniem takie książki powinny być lekturami szkolnymi. Tak, żeby dzieci coś z nich wyniosły. Niestety, żyjmy w takich czasach, że niebezpieczeństwo czyha dosłownie wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem bardzo ciekawa jak został podjęty ten temat. Jest on ważny i o ile dobrze rozpisany, może uświadomić wiele osób. I młodych i tych dojrzalszych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze jest w nałogi. Co do samej książki to nie lubie tego typu poradników

  OdpowiedzUsuń
 12. czytałam opis tej książki, ale nie byłam przekonana, teraz widzę, że to ważna lektura, która uwrażliwia na takie problemy

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam tej książki, jednak jestem jej ciekawa. Przeczytałam jej opis i myślę, że to może być coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. problem dopalaczy jest coraz poważniejszy, powinny być bardziej surowe kary dla dilerów tego gów.....

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem kto to powiedział, ale czytałam, że uzależnia wszystko: czy to narkotyki, czy to papierosy, czy idea. Coś w tym jest.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jest to bardzo ciężki temat. Niestety bardzo częsty taka książka powinna być przeczytna.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dopalacze to coś strasznego. O ile narkotyki są już zbadane (niektóre) i wiadomo co podawać by uratować życie , to dopalacze to jedna wielka niewiadoma.

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym sięgnąć po tę książkę, jeśli faktycznie jest oparta o fakty :) Taka tematyka z pewnością wiele by mnie nauczyła w kontaktach z dzećmi - planuję w przyszłości być nauczycielką :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślę, że w dzisiejszych czasach to bardzo ważna książka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)