Koronawirus i kwarantanna - trudny czas.

By | 19:41 14 comments


Każdy z Nas znalazł się obecnie w nie łatwej i zaskakującej sytuacji. Sytuacji, która nigdy wcześniej nie miała miejsca bo czy przypominasz sobie : kartki w sklepach : proszę zachować metr odległości ? , proszę wchodzić po 2 osoby ?  lub też nie opierać się o blat ? Czy kiedykolwiek widziałeś/łaś by na ulicy było tak mało ludzi czy też poruszających się samochodów ? Za pewne nie. A jednak dożyliśmy dni kiedy możemy wykazać się swoją odpowiedzialnością.

Są tacy , którzy mówią , że ich na pewno koronawirus nie dotyczy i dotyczyć nie będzie , są też tacy którzy uważają na każdym kroku. Tak czy inaczej każdy z Nas bez względu na to w co wierzy powinien okazać swoją odpowiedzialność bo jak to się mądrze mówi ostrożności nigdy za wiele. 

Kwarantanna trudny czas. 


Jako mama mogę powiedzieć - tak to mega trudny czas . Mam dwójkę dzieci , nie mam balkonu , nie mam też ogrodu siedzimy 24 h w czterech ściana , gdzie za oknem świeci piękne słoneczko. Jednak mimo, iż chwilami bywa ciężko to jednak znajdujemy plusy. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu , bawimy się, czytamy , pieczemy , sprzątamy itp. Odkrywamy a raczej moje dzieci odkrywają nowe rzeczy - no tak prawie nowe :) bo nagle okazuje się że mają mnóstwo zabawek i gier  na które dotychczas nie było czasu. 


Odpowiedzialność - niby prosta , ale czy na pewno ?


Kiedy słyszę po raz kolejny w telewizji czy radiu , że ktoś zgłasza się na SOR z podejrzeniem koronawirusa ogarnia mnie uczucie przerażenia. No ile razy można mówić , że tam nie należy się zgłaszać. Kiedy po raz kolejny słyszę stwierdzenie od starszej osoby - ja idę tylko do kościoła, albo wyszłam na zakupy ( mimo iż ma jej kto te zakupy zrobić ) przecież ja już jestem "stara" mi nie zależy przeżyłam swoje -  to naprawdę szlak mnie trafia. 


Higiena .


Dbanie o higienę zawsze jest , było i być powinno bardzo ważną kwestią. Jednak szczególnie teraz powinniśmy o nią zadbać. Czy umycie rąk lub dezynfekcja to naprawdę takie trudne zadanie ? Czym mniej dotykamy tym lepiej dlatego zainwestujmy w bezdotykowy dozownik do mydła


Co jest nie tak ?

Nie jedna osoba , która zatrudniona jest na tak zwanych śmieciówkach została bez środków do życia. Dodatkowo nie którzy chcą się wzbogacić kosztem innych podnoszą w przerażającym się tempie ceny niektórych produktów - czy to naprawdę jest fer ? Jest jeszcze kwestia dzieci chodzących do szkoły , które teraz siedzą w domu. Liczyłam na to, że będą mieć zadania do rozwiązywania w domu jestem jak najbardziej za w końcu to nie ma być czas wakacji , a tylko wolne by nie chodzić do szkoły. Jednak z dnia na dzień moi synowie dostają tyle materiału , że w konsekwencji siedzą po pół dnia próbując wszystko rozwiązać. Problem tylko w tym że mają zadawane zadania z materiału , który w żaden sposób nie został wytłumaczony i tu pojawia się problem bo jak można zrobić zadanie na ułamkach , gdy nawet nie wie się co to jest ? Mimo tej trudnej sytuacji  daje jakoś radę i próbuje wszystko ogarnąć . Mam nadzieję , że szybko okaże się , iż ten wirus zniknie tak szybko jak się pojawił. Tym czasem jestem odpowiedzialną osobą stosującą się do zaleceń . Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia oraz wytrwałości w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie. Starszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. Sytuacja jest naprawdę poważne i trudna, ale myślę, że jeśli będziemy dbać o siebie i innych to pokonamy tego wirusa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. My również siedzimy w domu, ale mamy balkon, więc ciut się wietrzymy, no i dwa razy w tygodniu staramy się iść na spacer do lasu, bo mamy taki mały za blokiem. Jest jak jest, nic nie poradzisz.. Jakoś to trzeba przetrwać. Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My uważamy bardzo i przestrzegamy wszelkich zasad. Ale co z tego jak inni bagatelizują problem i robią co chcą. A potem będziemy płakać jak Włosi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat rzeka i nigdy sie nie konczy. Ja osobiscie przestrzegam wszytkich zalecen,ale osobiscie mam dosyc juz tego tematu :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba się stosować do zaleceń i zachować spokój. To wszystko się w końcu kiedyś skończy, choć powrót do normalności zajmie bardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi udało się kupić jeden tylko żel. Staram się brać o mycie rąk i oczywiście nie ruszam się z domu, opiekuję się dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja na szczęście w domu miała dużo tych żeli, bo często je kupowałam w Bath & Body Works jak były na promocji. Teraz nie musiałam się o nie zabijać w sklepie.

  OdpowiedzUsuń
 8. My żel robimy sami więc nie muszę kupować. Kiedyś jednak to robiłam i zawsze stawiałam na tę markę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kupiłam żel do rąk jak i chusteczki antybakteryjne. Jest to dla nas ciężki czas, miejmy nadzieję że nie długo się to skończy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tylko kupiłam zapas mydła i innych środków czystości, bo dzieci mam wrażliwe i muszą to być odpowiednie preparaty. Poza tym nie szaleję. Nie wychodzimy za to za bardzo (tylko własne podwórko), więc nie widzę potrzeby większej sterylności.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sytuacja jest poważna, a w dodatku ostatnio cały czas widzę w mediach nawoływanie do wyjścia z domu. Spacer jest potrzebny i dobrze robi na zdrowie, więc chodźmy do parku czy na placyk zabaw, przecież tam pusto.. Tylko że jak wszyscy wyjdziemy, to zrobi się tłum.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sytuacja bardzo poważna i wiele osób szuka ciekawych informacji na ten temat i jak radzić sobie z tym stanem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Popieram! Na pewno nam się uda zwalczyć tego wirusa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)