Jak w Bajce - współczesna wersja Kopciuszka.

By | 19:17 13 comments

Danielle Steel  mistrzyni literatury obyczajowej -osiągnęła oszałamiający sukces wśród czytelniczek w każdym wieku .  Bardzo dużo jej książek napisane jest pod wpływem osobistych przeżyć.  Danielle Steel napisała ponad 220 książek.  Jedną z nich jest książka JAK W BAJCEOpowieść zawierająca własną interpretacje współczesnego Kopciuszka. Ukazująca , że powiedzenie dobro zawsze powraca jak najbardziej ma sens i się sprawdza. Warto także czekać na swojego księcia , który prędzej czy później się pojawi.Camille dorastała w Napa Valley, w ogromnym domu zbudowanym przez jej ojca na wzór  zamku w Bordeaux. Jej największym szczęściem są jej rodzice, którzy niczego jej nie odmawiają i bardzo kochają swoją jedyną córkę. Żyją w luksusie i niczego sobie nie odmawiają.  Ich rodzinnym sukcesem jest winnica, która prężnie się rozwija i przynosi duże zyski. Camille zaraz po studiach wraca do rodzinnego miasta by pomóc w prowadzeniu winnicy. Jednak okazuje się, że jej mama zaczyna chorować i niestety jest to rak. Choroba bardzo szybko pokonuje mamę i Camille traci jedną z najważniejszych osób w jej życiu.  Mimo wielkiej straty postanawia, że będzie się opiekować tatą oraz zadba o to by winnica nadal dobrze funkcjonowała. Wszystko udaje się jej jakoś w miarę ogarniać, gdy nagle po sześciu miesiącach od śmierci mamy w życiu jej ojca pojawia się tajemnicza Francuzka . Ojciec staje się łatwo zdobyczą dla czarującej i tajemniczej kobiety. Ku wielkiemu zaskoczeniu córki decyduje się na ślub. On bardzo zakochany i zauroczony nową wybranką serca nie dostrzega tego co zauważa jego córka. To ona od początku dostrzega mroczną prawdę, kryjącą się za pięknymi sukniami oraz manierami macochy jednak w najgorszych snach nie przypuszcza, że przyjdzie jej z nią walczyć nie tylko o swoje dziedzictwo , ale także o życie ....Książka miała być typowym romansidłem dla kobiet. Po części taka była jednak wątki chorób , walki , zawziętości oraz niespodziewane zwroty akcji sprawiły, że czytało się ją z jeszcze większym zainteresowaniem. Mimo, iż książka ma 320 stron to czyta się ją z wielką przyjemnością bardzo szybko. Polecam.

Nowszy post Starszy post Strona główna

13 komentarzy:

 1. Całe wieki nie czytałam książek tej autorki. A kiedyś często miało to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie wrócę do twórczości autorki, ale raczej z inną książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie sięgam po współczesne wersje opowieści o Kopciuszku. Zresztą jako mała dziewczynka uwielbiałam tą bajkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziewczynka czytałam Kopciuszka, ciekawe jakby mi się spodobała taka współczesna wersja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam nic spod pióra tej autorki, ale bardzo chętnie poznam jej książki, bo słyszałam o nich wiele dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie historie, a tytuł i okładka jeszcze bardziej mnie zachęcają do poznania tej książki bliżej

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie czytałam żadnej powieści tej autorki mimo, że mam w domu kilka jej książek po mamie. Ta historia mogła by być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kopciuszek jest dość szeroko eksplorowanym tematem, więc lubię sprawdzać co też autorzy jeszcze z niego wycisną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oooooo to coś dla mnie, lubie takie historie, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś niespecjalnie ta ksiazka mi wpadła w oko. Ale nigdy nie skreślam ksiązek ktorych nie mialam w ręku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Danielle Steel nie należy do moich ulubionych autorek. W ogóle nie przepadam za taką literaturą kobiecą, chyba ze w klimatach fantastycznych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Koociuszek, taka książka idealne pasuje dla mnie. Uwielbiam rozmarzyć się czytając czy oglądając takie opowiadanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa, czy i mi by się ta książka podobała. Lubię bajki opowiedziane na inny niż znany mi sposób.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)