Dom Józefa - o. Augustyn Pelanowski OSPPE

By | 12:14 9 comments


W tej książce znajdziemy  pisemny zapis konferencji głoszonych przez duchownego podczas ubiegłorocznej  "Nowenny miesięcy".Ojciec Augustyn pisze dla Nas książki, o tym jak żyć w zgodzie z Pismem Świętym. Niby nic trudnego,każdy Katolik w teorii wie co powinien ,a czego nie...teoria teoriom, a praktyka...no cóż.


Książka napisana językiem bardzo wyszukanym,jest tu dużo teologicznych sformułowań,aczkolwiek nie martwcie się z pewnością zrozumiecie każde zdanie ,jakie w tej książce zostanie do Was skierowane.Na duży plus oceniam samą czcionkę.Jest ona wyraźna,oczy w trakcie czytania się tak nie męczą.

Jest to lektura wymagająca i sama jeszcze swojej nie skończyłam... w trakcie czytania często robię sobie przerwy by przemyśleć słowa ,jakie przeczytałam.Taka już jestem,że muszę wszystko sobie w głowie jakoś poukładać,zrozumieć,zapamiętać.


Książka opowiada Nam i przypomina o bardzo ważnej postaci jaką jest święty Józef i jaką rolę odegrał w wychowaniu Jezusa.Był TATĄ, OJCZYMEM, RODZICEM ZASTĘPCZYM,nie ważne jak Ty osobiście go nazwiesz.Jedno jest pewne to On wraz z Maryją tworzyli Rodzinę i to Oni mieli wychować,nauczyć i przygotować Jezusa do dorosłego życia.To była bardzo odpowiedzialna i bardzo ważna dla Nich rola...tak samo ważna jak dla Ciebie...mamo...tato...


Nie znajdziesz tu odpowiedzi jak ustrzec się wszystkich błędów wychowawczych (taką książkę może napisać każdy rodzic z perspektywy czasu, po tym jak już dziecko dorośnie..."a tego bym nie zrobiła" "wtedy postąpiłbym inaczej). Tu dowiesz się o tym jakim Tatą był św.Józef i znajdziesz parę cennych wskazówek,które być może w przyszłości trochę Ci pomogą. Dowiesz się jaki związek widzi Autor pomiędzy cierpieniem Chrystusa, a rodzicielstwem,jak człowiek bez poczucia własnej wartości dąrzy do tego by ją zdobyć.Poznasz głębsze znaczenie Echa w Naszym życiu,oraz co mają wspólnego ze sobą problemy i sznurówka.
Oczywiście nie musisz się ślepo zgadzać ze wszystkim ,co zostało tu napisane,masz takie prawo,to nie jest nakazanie jak masz postępować i myśleć,potraktuj to raczej w formie jakby ktoś udzielał Ci rady.To czy wcielisz je w życie zależy wyłącznie od Ciebie. 
Serdecznie polecam wszystkim tatom i mamom.


"Echo naszych pragnień potrzebuje nie sekund,ale lat"


Paulinianum


Przypominam o konkursie :
PODPIS
Nowszy post Starszy post Strona główna

9 komentarzy:

 1. Kiedyś czytałam o świętym Józefie. Jednak z wielką chęcią sięgnęłabym po tę książkę. Myślę, że naprawdę warto! :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie może i warta przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem cyz bym się skusiła ..

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za taką literaturą...

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 6. coś dla mojej mamy, nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie dla mnie książka
  ale może mój by się skusił

  Buziaki kochana mojaaa :*

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę że mojej mamie by się spodobała :) ona lubi tego typu książki choć sama czyta niewiele :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)