Bestsellerowe gry kooperacyjne w końcu w Polsce! - Mali detektywi od Egmont.

By | 09:19 15 comments

NOWOŚĆ! 

Bestsellerowe gry kooperacyjne w końcu w Polsce! 
Wspaniała zabawa dla całej rodziny.
 PREMIERA 26 października! 
Jak grać z małymi dziećmi, by nie zniechęcić maluchów, a samemu nie nudzić się śmiertelnie? Jest na to sposób – sięgnąć po najnowsze gry kooperacyjne, w których cała rodzina pracuje na wspólne zwycięstwo. Zamiast rywalizacji uczymy dzieci gry zespołowej. Przeciwnikiem staje się sama gra, a nie inni gracze.


Mali detektywi, to jedna z dwóch propozycji  gier kooperacyjnych z nowej serii „Rodzinka wygrywa”, które przygotowało z końcem października Wydawnictwo Egmont. Kooperacyjne, czyli takie, w których to cała drużyna pracuje na zwycięstwo.


Dzieci to bardzo spostrzegawczy gracze. Grając z dziećmi w gry typu „memory” trzeba uważać, żeby nie zdobyć zbyt dużo punktów – dzieci są rozczarowane i często płaczą. Jeśli z kolei celowo damy dziecku wygrać, może to zauważyć i obrazić się za taryfę ulgową. Co zatem zrobić? Z pomocą przychodzą gry kooperacyjne, w których zamiast rywalizacji, wszyscy grają do jednej bramki.


Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Istotą gier kooperacyjnych jest to, że współdziałamy razem jako zespół i oczywiście nadal możemy przegrać, ale dotknie to równo wszystkich, albo też wszyscy razem wygramy. Tego typu pozycje przyjdą nam z pomocą przy wprowadzaniu w świat planszówek dzieci, którym ciężko pogodzić się z samotną przegraną.


Współpraca to podstawa! W grze drużynowej nie występuje rywalizacja, a gracze omawiają sytuację na planszy i wspólnie podejmują decyzję, co w danej sytuacji należy zrobić. Dzięki temu rodzice mają frajdę z pomagania, a dzieci uczą się logicznego myślenia, współpracy i radzenia sobie z emocjami.


Dzieci dużo bezpieczniej czują się w drużynie. Przeciwnikiem staje się sama gra, a nie inni gracze. Czasem warto całą rodziną zacząć grać, żeby wspólnie pokonać zadanie – a będą one różne i wcale niełatwe, nawet dla starszych zawodników.


„Rodzinka wygrywa” to seria gier kooperacyjnych skierowanych do małych dzieci (od 3 lat) i ich rodziców. W grach kooperacyjnych rodzice wspólnie z dziećmi starają się zrealizować cele stawiane przez grę. Dzielą się emocjami, trudnościami i doświadczeniem. Rodzice cały czas pomagają dzieciom w zrozumieniu reguł i przebiegu zabawy. Nie muszą sztucznie oddawać im zwycięstwa, jak to często zdarza się w innych grach. Nie występuje rywalizacja między graczami. Gry z serii „Rodzinka wygrywa” oswajają małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców, niezależnie od końcowego wyniku. 

KOOPERACYJNE gry planszowe: Rodzina gra razem, a nie przeciwko sobie! Dzieci ćwiczą logiczne myślenie i uczą się radzenia sobie z emocjami.

W serii wydane zostały dwa pierwsze tytuły: Kotek Psotek i Mali detektywi.


Mali detektywi:

Antek i Antosia bardzo lubią zabawę w detektywa. Najpierw ich tata chowa kilka przedmiotów do magicznej skrzyni. Potem dzieci muszą odnaleźć wszystkie pozostałe rzeczy i wydedukować, których brakuje. Czy uda im się rozwiązać zagadkę, zanim skończy się czas? Mali detektywi to połączenie gry detektywistycznej z mechaniką zapamiętywania. Gracze nie tylko muszą odnajdywać pary przedmiotów, ale także wydedukować, których brakuje. Mają coraz mniej czasu na wykonanie zadania, co generuje wielkie emocje. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie. Elementy manualne, takie jak przekręcanie wskazówki zegara, czy wrzucanie żetonów do specjalnego otworu w planszy, są dodatkową atrakcją dla maluchów.

Wiele gier w domu mamy, ale ze względu na różnicę wieku między moimi dziećmi trudno jest dopasować taką grę, która zainteresuje ich obu. Szczególnie mój młodszy syn często zaraz na początku rezygnuje z udziału w grze, lub też jest mu bardzo smutno, że to on np przegrał. Gra Mali detektywi jest na prawdę świetna i wciąga i to bardzo potrafimy w nią grać parę razy z rzędu z wielką radością i zainteresowaniem. Bardzo cieszy mnie fakt, że ktoś wpadł na pomysł gry w której wszyscy uczestnicy są jedną wielką drużyną, nie ma żadnej rywalizacji. Dzieci ćwiczą pamięć, uczą się godzin przestawiając wskazówki zegara, a do tego świetnie się bawią i to nie tylko one bo rodzice też :) W grę spokojnie może grać już 3 latek oraz rodzic więc gra jest dla całej rodziny można spokojnie zagrać z babcią, dziadkiem, rodzeństwem czy kolegami. Ja jestem bardzo zadowolona z tej gry i powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy jakaś gra tak bardzo nas pochłonęła. Polecam. 


Znalezione obrazy dla zapytania egmont publishing

PODPIS
Nowszy post Starszy post Strona główna

15 komentarzy:

 1. Przyjemna rozrywka dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. super gra na długie zimowe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super bo jest rzwojowa :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Super propozycja dla rodziców co mają dorastające pociechy. Gra na pewno nie powinna odstraszać, ta doskonale przyciąga samym wyglądem. Super wpis

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie, dzieciaki lubią takie klimaty :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja sama w tego typu gry grałam ale przez internet :) więc uważam że i w takiej formie jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie! Właśnie szukałam prezentu dla bratanicy, dziękuję za podrzucenie pomysłu. Jestem pewna, że spodoba się całej rodzinie! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajne gry ,lubie takiee:)
  http://s-busz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)