Dziś będzie komiksowo czyli Pippi się wprowadza................. Zakamarki

By | 08:21 10 comments


Pippi się wprowadza i inne komiksy

tekst: Astrid Lindgren
ilustracje: Ingrid Vang Nyman


Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która właśnie wprowadziła się do Willi Śmiesznotki i zapoznała z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić!


Pierwszy z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej.


Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!Wydawnictwo:Wydawnictwo Zakamarki
Data premiery:2015-05-29
Seria:Pippi
Ilość stron:60Książka znajduje się w twardej oprawie a w jej wnętrzu jest dużo kolorowych obrazków, które przyciągają wzrok dzieci.

 Wielki plus za dużą czcionkę co na pewno będzie dużym ułatwieniem jeśli książkę będzie chciało przeczytać dziecko. 

Książka napisana została w formie komiksu, w którym jest wiele zabawnych sytuacji. 

Główną bohaterką jest oczywiście Pippi, która wprowadza się sama do Willi Śmiesznotki gdzie zapoznaje się  z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. 

Tom i Annika są zachwyceni towarzystwem oraz pomysłami, czasami na prawdę zaskakującymi :) nowej sąsiadki Pippi. 

Książeczkę przeczytałam swoim dzieciakom i byli na prawdę bardzo zainteresowani co wydarzy się dalej, podobały im się także obrazki, a i nie jeden raz głośno się śmiali z wesołych zachowań Pippi. Mój starszy syn z wielkim zainteresowanie czytał książkę sam, co mnie bardzo cieszy :) 

Uważam, że książka jest godna przeczytania swoim dzieciom. Polecam.PODPIS
http://www.zakamarki.pl/

Przypominam o rozdaniu i zachęcam do udziału:

 KONKURS

Nowszy post Starszy post Strona główna

10 komentarzy:

 1. My już czytaliśmy Pippi, ale wersja komiksowa też ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. taka książeczka to bardzo fajna sprawa dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam Pipi z dzieciństwa. Jak ja uwielbiałam tą bajkę. Tego konia i małpkę. A sama Pipi była tak zaradną dziewczynką, że do dziś tego nie ogarniam.
  Osobiście komiksów nie lubię i nie wiem czy komiks o Pipi by mnie przekonał do pokonania niechęci. Już kilkukrotnie próbowałam się przemóc i nic. Ale za to nadrabiam w książkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam młodsza to bardzo lubiłam Pippi i komiksy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. super sprawa taka ksiązka :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładne rysunki i solidnie zrobiona. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)