Czy mam nowego lokatora w domu ? - Czy-tam ?

By | 10:43 5 commentsGdy smok się wprowadza

autor:         Jodi Moore
ilustracje:  Howard McWilliam
przekład:   Magdalena Zielińska
wiek:           3+
format:       260 x 260 mm
objętość:   32 strony w kolorze
oprawa:     twarda
Cena : 34,90 Opis

Gdy cała rodzina pojawia się na plaży – zaczyna się zabawa: chłopiec buduje doskonały zamek z piasku do którego wprowadza się smok. Jak wiadomo, każde dziecko chciałoby mieć własnego smoka, bo można z nim robić całe mnóstwo różnych fajnych rzeczy. Niestety, gdy rodzina chłopca kwestionuje istnienie nowego przyjaciela, zaczynają się problemy… Czy smok jest prawdziwy?


Moja ocena :

Książeczka, gdy tylko wpadła w ręce moich dzieciaczków bardzo ich zainteresowała, bo już na pierwszy rzut oka widać że osoba która była odpowiedzialna za ilustrację ma wielki talent i sprawiła, że nie ma chyba dziecka które nie chciało by zobaczyć tak pięknych ilustracji. Sam tytuł książki dość ciekawy i zastanawiający :) Tekst na poszczególnych stronach pisany całkiem fajną krótką treścią. Sama książka ma za zadanie pobudzić naszą wyobraźnie. Moi dzieciom bardzo przypadła do gustu i mimo, iż przeczytaliśmy ją już parę razy ciągle do niej wracają. W skrócie książeczka opowiada o chłopcu, któremu nudziło się na plaży i postanowił zbudować zamek z piasku a w nim zamieszkał smok :) Chłopiec spędzał ze smokiem mnóstwo czasu na zabawie i psotach. Tylko niestety rodzina chłopca nie chciała uwierzyć w istnienie smoka :) A czy on istniał naprawdę ? przeczytajcie książeczkę i sami poznajcie odpowiedź na to pytanie :)


czy-tam.pl
PODPIS
Nowszy post Starszy post Strona główna

5 komentarzy:

 1. Bajki *.* wiele bym dała, aby wrócić do chwil kiedy rodzice czytali mi bajki na dobranoc.. :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że bajka zainteresowała dzieciaczki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie ilustrowana książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie, dzieci będą zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)