Nakładki na butelkę - Blumat

By | 12:37 12 commentsNawadniacze butelkowe

Ceramiczne adaptery zakładane na standardowe butelki po wodzie mineralnej mogą stanowić doskonałą alternatywę dla automatycznego nawadniania roślin, w momencie gdy już nie mamy wystarczająco dużo czasu aby zainstalować profesjonalny system nawadniania, zaopatrując w wodę kwiaty na balkonach, czy tarasach.
Taka "podlewaczka" rozprowadza wodę bezpośrednio do gleby, powoli stosownie do zapotrzebowania rośliny. Użytkowanie jest proste: Wystarczy napełnić butelkę i włożyć do niej adapter. Następnie umieścić butelkę w ziemi, stożkiem do dołu tak, aby był on całkowicie przykryty ziemią. Za pomocą igły zrobić niewielką dziurkę w dnie butelki tak, aby umożliwić dostęp powietrza.Czas trwania nawadniania jest uzależniony od zapotrzebowania na wodę rośliny, jak również oczywiście od wielkości butelki.

W porównaniu do tradycyjnego podlewania konewką, adapter na butelkę pozwala zaoszczędzić około 50 procent wody, ponieważ redukujemy jej wyciekanie i parowanie. W większości przypadków ilość wody, jaką dostarczamy roślinie jest wystarczająca na okres 2-3 dni, stosowany w domu do roślin o umiarkowanym zapotrzebowaniu na wodę nawet do 5 dni.  
 Moja opinia :


 Ostatnio pokazywałam Wam nawadniacze, które posiadały rurkę i musiały mieć źródło wody np w słoiku, dziś przedstawiam Wam nawadniacze do których potrzebne będą zwykłe butelki po np wodzie mineralnej. Ich zainstalowanie jest dziecinnie proste :


Automatyczna podlewaczka do kwiatów doniczkowych

 Za pośrednictwem tych nawadniaczy nasze kwiaty otrzymają 0,2 litra wody na dobę a my nie musimy się martwić, że nasze kwiaty mają sucho. Dla mnie jest to świetne rozwiązanie na zbliżające się wakacje ale i na co dzień, gdyż nie zawsze po całym dniu pracy i wielu obowiązków pamiętam o tym by podlać kwiaty. Koszt takiego nawadniacza to 9.90 zł do wyboru mamy także rozmiar nawadniacza XXL gdy nasze kwiaty są w większej doniczce. Ja jestem bardzo zadowolona z tych "wynalazków" i na pewno będę je stosować i polecać innym.


Znacie te nawadniacze ? używacie ich ? co o nich sądzicie.


http://blumat.pl/


PODPISNowszy post Starszy post Strona główna

12 komentarzy:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)