Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy

By | 10:21 11 comments


Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Forma wydania: Książka, 22,5 cm x 21 cm, 32 strony
Ilustrator: Wojciech Kołyszko
Wydawnictwo: DoDo4Story

Książeczka pokazuje, że słuchając uważnie dziecięcych fantazji możemy się wiele dowiedzieć o naszych dzieciach, ich sposobie myślenia, ich stosunku do świata i kłopotach. Każda z historyjek może stać się punktem wyjścia do rozmów o dziecięcym życiu. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.Moja opinia :

Książeczka jest kolorowa i już od pierwszych chwil bardzo zaciekawia dzieci. Bajki są krótkie, ale bardzo ciekawie napisane, po jednej stronie książeczki jest bajka po drugiej ilustracja. Każdy tytuł bajki jest kolorowy i przyciąga wzrok mimo iż tytuły są oryginalne i brzmią dziwnie :) świetnie zapadają w pamięci dzieci np : Murdziur i Dziurmur, Chmurian czy Domonoś. Książeczka wydrukowana została na grubszym ślizgającym się papierze dzięki czemu kartki się tak łatwo nie potargają. W książeczce znajdziemy 13 bajeczek, napisanych fajną czcionką, która nie męczy oczu. Książeczka jest na prawdę bardzo fajna zarówno dla dzieci jak ich tych większych dzieci :) Bohaterami bajek są budynki, mój synek słuchał tych bajek z otwartą buzią :) bardzo go zaciekawiły i bardzo je polubił. Książka ta ma za zadnie pobudzać wyobraźnię czytelników niezależnie od płci czy wieku. Jednak ta książka ma jeszcze jedno ważne zadanie , mianowicie część dochodów ze sprzedaży tej książki przeznaczona jest na działalność Klubu Drabina Rozwoju Kobiet , który pomaga m.in. podopiecznym Domów Samotnej Matki i Dziecka. Książeczka ta kosztuje 10 zł a na prawdę jest świetna inna niż wszystkie i pobudza nasze dzieci do stwarzanie przeróżnych historii i mają pełno uroku i tajemniczości w sobie. Polecam ją bo na pewno zaciekawi każde dziecko i nie tylko :)
Moja ocena: 5/5Książeczkę można kupić : TUTAJ

 
PODPIS
Nowszy post Starszy post Strona główna

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książeczka. Miałam praktyki w przedszkolu i wiem, jak ważne są dla dzieci bajki i to, że mogą opowiedzieć dzięki nim o swych przeżyciach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książeczka :) mojemu synkowi na pewno by się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to na pewno mój synek siedział i słuchaj z wielkim zainteresowanie.

   Usuń
 3. Fajna książeczka, ładnie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy u Nas by zainteresowała młodą. Teraz dostała Kuba i Buba i przez dwa tygodnie codziennie sama kazała sobie przed snem czytać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)